دستگاه جوش پلی اتیلن

دستگاه جوش پلی اتیلن

دستگاه جوش لوله پلی اتیلن | دستگاه بات فیوژن

دستگاه جوش لوله پلی اتیلن بات فیوژن به عنوان یکی از محصولات شرکت پارس فیوژن برای اتصال لوله و اتصالات پلی اتیلن می باشد. دستگاه‌های جوش لوله پلی اتیلن و اتصالات آنها در دو مدل دستگاه بات فیوژن و الکتروفیوژن عرضه میشود که هر کدام از آنها کاربرد و مزیتهای خود را دارند که نسبت به کاربری پروژه ( خط لوله ) و اندازه و سایز لوله و مورد استفاده قرار می گیرند. دستگاه جوش لوله پلی اتیلن بات فیوژن با همان دستگاه جوش لب به لب بیشترین کاربرد را دارد و این دستگاه‌ها در بیست و پنج مدل مختلف و از ۹۰ تا ۲۴۰۰ میلیمتر و قابلیت جوشکاری تا فشار ۴۰ اتمسفر را تولید و عرضه می گردند. دستگاه های جوش پلی اتیلن  بر اساس استاندارد ISO12176-1 و استاندارد DVS2201 تولید می شود. دستگاه‌های جوش پلی اتیلن این شرکت با طراحی ویژه و منحصر به فرد جهت اجرای کار در سایت و محیط کارگاهی قابل استفاده می باشد. دستگاه های جوش لوله پلی اتیلن بات فیوژن با استفاده از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه موجود در بازار تهیه و تولید می گردند و دستگاه‌های جوش پلی اتیلن  این شرکت زیر نظر بازرسین شرکت تجهیزات آب برق نیرو گواهی کیفیت شده و کلیه محصولات با گارانتی و خدمات پس از فروش عرضه می‌گردد. دستگاه های جوش پلی اتیلن پارس فیوژن پس از گذراندن مراحل تولید مورد تست ،آزمایش و کالیبره قرار می‌گیرند .

 جوش لب به لب(دستگاه جوش لوله پلی اتیلن بات فیوژن)

یکی از متداولترین روش مورد استفاده برای اتصال تکه لوله‌های پلی‌اتیلن و همچنین اتصال لوله‌ها به اتصالات پلی‌اتیلنی، جوشکاری گرمایی لبه‌های انتهایی است . این تکنیک، اتصالی دائم، مقرون به صرفه اقتصادی و پربازده از نظر جریانی بوجود می‌آورد. جوش لب به لب با کیفیت به دست اپراتورهای آموزش دیده و با استفاده از دستگاه‌های جوش لب به لب با کیفیت و در شرایط خوب حاصل می‌شوند .
قابلیت های دستگاه جوش گرمایی دستگاه بات فیوژن بایستی طوری باشد که کار بدرستی انجام گیرد . در زیر مواردی را اشاره کرده ایم :
• هم راستا کردن سر لوله‌ها
• نگهداشتن لوله‌ها
• روبرو نگهداشتن سر لوله‌ها بصورت موازی و عمود بر خط مرکزی لوله
• حرارت دادن سر لوله‌ها
• اعمال نیروی جوش مناسب
شش مرحله‌ای که در اجرای یک اتصال جوش لب به لب وجود دارند عبارت‌اند از:
• دو سر لوله‌هایی را که قرار است به هم متصل شوند تمیز کرده، در گیره قرار داده و هم راستا نمایید .
• دو سر لوله‌ها را طوری روبروی هم نگهدارید که سطوحی تمیز، موازی و عمود بر خط مرکزی لوله‌ها بوجود آورند .
• سرهای لوله‌ها را هم راستا کنید .
• سرهای لوله‌ها را ذوب کنید .
• دو سر لوله‌ها را توسط اعمال نیروی جوش لازم به هم متصل نمایید .
• آن‌ها را تا زمانیکه جوش خنک شود، تحت فشار نگهدارید .

جوش لوله پلی اتیلن  به صورت لب به لب(دستگاه بات فیوژن) با ضخامت‌های دیواره متفاوت

لوله‌های پلی‌اتیلن با قطر خارجی برابر و ضخامت دیواره مختلف، یا به قولی با نسبت‌های ابعادی متفاوت را می‌توان در شرایط ویژه‌ای جوش لب به لب داد. از آنجا که این یک وضعیت خاص است، محدودیت‌هایی دارد. بنابراین به کاربر توصیه می‌شود به منظور دانستن اینکه دستورالعمل خاصی برای جوش دادن قطعات لوله که در تأسیسات خاص مورد نظر بکار می‌روند، مناسب است یا خیر، با کارخانه سازنده لوله مشورت نماید. اگر چنین بود، باید نسخه‌ای کتبی از توصیه‌های مربوط به سر هم کردن لوله‌ها و قطعات از کارخانه سازنده اخذ شود.
مهندسین در برخی از سیستم‌های لوله‌کشی، نسبت به زدودن پلیسه های داخلی یا خارجی محل اتصال، تصمیم گیری می‌کنند. پلیسه های خارجی یا هر دونوع پلیسه با استفاده از ابزارهای تراش دور گَرد، که روی پلیسه ها رانده شده و به دور لوله‌کشیده می‌شوند، زدوده می‌شوند. از رنده‌های برقی هم می‌توان استفاده نمود اما باید دقت شود که سطح خارجی لوله بریده نشود.
زدودن پلیسه های داخلی امری متداول نیست، چرا که آن‌ها اثر ناچیزی بر جریان دارند و زدودن آن‌ها زمان بر است. پلیسه های داخلی را می‌توان بعد از انجام هر جوش، با یک ابزار برش (تیغ) که به سر میله بلندی بسته شده است، زدود. از آنجاییکه پیش از زدودن پلیسه ها، جوش باید کاملاً سرد شده باشد، این عمل باعث افزایش اندکی در زمان سر هم بندی می‌شود.

نمونه های دستگاه جوش لوله پلی اتیلن بات فیوژن

دستگاه جوش پلی اتیلن تمام هیدرولیک 250
دستگاه جوش پلی اتیلن تمام هیدرولیک ۲۵۰
دستگاه ۲۵۰ هیدرولیک دستی
دستگاه جوش پلی اتیلن تمام هیدرولیک 800
دستگاه جوش پلی اتیلن تمام هیدرولیک ۸۰۰
دستگاه۱۱۰ هیدرولیک دستی
دستگاه جوش پلی اتیلن تمام هیدرولیک ۵۰۰
دستگاه جوش پلی اتیلن تمام هیدرولیک 400
دستگاه جوش پلی اتیلن تمام هیدرولیک ۴۰۰
دستگاه جوش پلی اتیلن تمام هیدرولیک 315
دستگاه جوش پلی اتیلن تمام هیدرولیک ۳۱۵
دستگاه جوش پلی اتیلن تمام هیدرولیک 200
دستگاه جوش پلی اتیلن تمام هیدرولیک ۲۰۰
دستگاه جوش پلی اتیلن تمام هیدرولیک ۶۳۰

جوش لوله‌ پلی اتیلن به روش الکتروفیوژن

اصلی ترین فرق بین جوش لوله پلی اتیلن ( جوشکاری الکتروفیوژن) با گرمایی در نحوه اعمال حرارت جهت جوشکاری است . اتصال جوشکاری گرمایی متعارف از یک ابزار گرم کننده برای حرارت دادن سطوح لوله و قطعه اتصالی استفاده می‌شود. جوش الکتروفیوژن بصورت داخلی، بوسیله یک رسانا در سطح اتصال جوش، و یا بوسیله پلیمر رسانا گرم می‌شود. حرارت با اتصال برق به مواد رسانای قرار گرفته در اتصالات، بوجود می‌آید.جوش الکتروفیوژن دو لوله پلی‌اتیلن نیازمند استفاده از کوپلینگ‌های الکتروفیوژنی است .

اتصال الکترو فیوژنی متداول

چندین مرحله کلیدی در انجام این نوع جوشکاری وجود دارد که بترتیب خدمتتان ارائه می شود :
• لوله را آماده کنید (تراش و تمیز سازی .
• لوله را علامتگذاری کنید .
• لوله و قطعه اتصالی را طبق توصیه‌های کارخانه سازنده، هم راستا و مهار کنید .
• جریان برق را اعمال کنید .
• محل جوش را خنک کرده و گیره‌ها را بردارید
• فرآیند جوشکاری را مستند کنید .

آماده سازی لوله (تراش و تمیزکاری)

در هنگام جوشکاری با استفاده از کوپلینگ‌های الکتروفیوژنی، اطمینان حاصل کنید که سر لوله‌ها گونیا شده است. محل جوش باید کاملاً تمیز باشد. ممکن است لازم باشد برای این کار از آب یا الکل ایزوپروپیل ۹۰% (بدون افزودنی‌ها و بدون تغییر ماهیت) استفاده شود. سپس سطوحی از لوله که در جوش مشارکت دارند، باید مورد تراش قرار بگیرند؛ به این معنا که باید مواد رویی زدوده شوند تا مواد دست نخورده تمیز، نفوذ یابند. این کار را می‌توان با ابزارهای مخصوصی که ویژه همین کار هستند و توسط سازندگان قطعات ساخته شده‌اند، انجام داد.

دستگاه الکتروفیوژن چگونه کار می کند؟

الکتروفیوژن

واحد تعیین کننده و کنترل کننده لوله پلی اتیلن (ECU) انرژی لازم برای حرارت دادن سیم پیچ ها را تامین می کند.

هنگامی که دو لبه مد نظر حرارت لازم را دیدند، مواد اطراف آن ها ذوب می شود و در سطح تماس با لوله قرار می گیرد.

ورود مداوم انرژی گرمایی موجب ذوب شدن سطح لوله و سطح اتصالات آن می شود و این انرژی برای انجام یک جوش ساده بادوام بهترین گزینه است.پس از پایان چرخه گرمادهی، اجازه می دهند لوله و اتصالات پلی اتیلن خنک شوند و مواد ذوب شده جامد شوند.

نمونه های دستگاه جوش لوله پلی اتیلن الکتروفیوژن

برای اطلات بیشتر روی تصاویر کلیک کنید

 

 

دستگاه الکتروفیوژن مدل ۷۰۰
دستگاه الکتروفیوژن
دستگاه الکتروفیوژن مدل ۷۵۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *