کوپلر پلی اتیلن-کوپلر الکتروفیوژن

کوپلر الکتروفیوژن

کوپلر چیست؟

کوپلر چیست؟

کوپلر پلی اتیلن همانند لوله های پلی اتیلن از مواد اولیه پلی اتیلن ساخته شده اند این مواد همانPE 80  ,  PE 100  ,  PE 63تولید شده اند کوپلر های پی ای ۱۰۰ و پی ای ۸۰ بهترین مواد اولیه پلی اتیلن هستند

کوپلر الکتروفیوژن(کوپلر پلی اتیلن) را میتوان به راحتی با کمک دستگاه جوش الکتروفیوژن مورد استفاده قرار داد .

مزایای استفاده از جوش الکتروفیوژن:

۱) صرفه جویی در وقت

۲)سهولت و راحتی در نصب ان

۳) مقاومت بالا و عمر طولانی جوش

۴)کمتر بودن هزینه چرا که نیاز به نفرات بالا برای انجام کار نیست

اتصال کوپلر الکتروفیوژن ، با استفاده از مواد اولیه مختص تزریق (Injection Moulding) ، کوپلر پلی اتیلن با چگالی بالا  به صورت خود رنگ مشکی از سایز ۶۳ میلیمتر تا ۳۱۵ میلیمتر و به صورت فرایند تزریق دو مرحله ای در محدوده نسبت ابعاد استانداردی (SDR) 11 مطابق با استاندارد شرکت ملی گاز ایران با  و استاندارد های بین المللی مطرح و مرتبط با ساخت اتصالات الکتروفیوژن پلی اتیلن EN 1555 تولید میگردد.

کوپلر الکتروفیوژن یکی از انواع اتصالات الکتروفیوژن بوده که به جهت حساسیت و ایمنی بالا پیش از این در بخش شبکه ها ی توزیع گاز رسانی از آن استفاده می گردید و در حال حاضر با توجه به مزایای آن نسبت به اتصالات جوشی و رزوه ای در شبکه  های توزیع و تحت فشار آبرسانی مطابق با استاندارد EN12201 و INSO 14427 استفاده از این اتصال رو به افزایش می باشد. از جمله مزیت های اتصال کوپلر الکتروفیوژنی نسبت به اتصالات جوشی به صورت بات فیوژن (لب به لب) عبارت است از:

– جوشکاری آسان این نوع اتصالات در مناطق دشوار نظیر ارتفاعات و یا سطوح شیبدار

– سرعت اجرای بالای پروژه ها در روش استفاده از اتصالات الکتروفیوژن

– آب بندی کامل این نوع اتصالات از لحاظ منطقه جوشکاری شده در مقایسه با جوش لب به لب

– اقت فشار بسیار کم این نوع اتصالات در مقایسه با اتصالات جوشی به جهت عدم ایجاد Bead در سطح داخلی

– استحکام بالا و انعطاف پذیری فوق العاده این نوع اتصالات در برابر زلزله  ویا نشست زمین

– قابلیت جوشکاری در نسبت ابعادی استانداردی (SDR) مختلف

– عدم دخالت نیروی انسانی و اپراتور در عملیات جوشکاری

از جمله مهمترین مزیت اتصال کوپلر الکتروفیوژن(کوپلر پلی اتیلن)  قابلیت اتصال آن با تمامی اتصالات جوشی پلی اتیلن می باشد که بر همین اساس می توان تنوع بالایی از اتصالات را به صورت الکتروفیوژن در پروژه ها مورد استفاده قرار داد.

دستگاه الکتروفیوژن چیست؟

الکتروفیوژن یک روش ساده برای بستن و اتصال لوله پلی اتیلن (pe) است.این روش بستن لوله پلی اتیلن در زمان هایی اتفاق می افتد که امکان استفاده از بات فیوژن (butt fusion) یا جوشکاری لب به لب وجود ندارد.از الکتروفیوژن زمان هایی استفاده می شود که باید در محل اتصالات فلزی، آرنج ها و دریچه های فلزی یا سه راهی ها را همجوشی کنید.

 

در ساده ترین حالت، الکتروفیوژن یک روش متصل کردن لوله های پلی اتیلن است و مانند یک دستگاه حرارت الکتریکی می باشد که قسمت پلاستیکی اتصالات و لوله را ذوب می کند و باعث می شود همجوشی یا ترکیب دو لبه لوله امکان پذیر شود.

ویژگی هایی که اتصالات لوله برای همجوشی به آن نیاز دارد (مانند زمان همجوشی) از طریق بارکد روی اتصالات معلوم می شود.

 

دستگاه الکتروفیوژن:

دستگاه الکتروفیوژن جهت جوش تمامی لوله ها پلی اتیلن در خطوط انتقال مورد استفاده قرار میگیرد.  شرکت پارس فیوژن تولید کننده دستگاه الکتروفیوژن با روش القایی است که در این نوع جوش هرگز در جین کار با دستگاه الکتروفیوژن روتنگران اپراتور دستگاه مورد برق گرفتگی قرار نخواهد گرفت و به هیچ عنوان نوسانات برقی در طول جوش بروز نخواهد داد.

دستگاه الکتروفیوژن چگونه کار می کند؟

الکتروفیوژن

واحد تعیین کننده و کنترل کننده لوله پلی اتیلن (ECU) انرژی لازم برای حرارت دادن سیم پیچ ها را تامین می کند.

هنگامی که دو لبه مد نظر حرارت لازم را دیدند، مواد اطراف آن ها ذوب می شود و در سطح تماس با لوله قرار می گیرد.

ورود مداوم انرژی گرمایی موجب ذوب شدن سطح لوله و سطح اتصالات آن می شود و این انرژی برای انجام یک جوش ساده بادوام بهترین گزینه است.پس از پایان چرخه گرمادهی، اجازه می دهند لوله و اتصالات پلی اتیلن خنک شوند و مواد ذوب شده جامد شوند.

مواردمرتبط:

قیمت دستگاه الکتروفیوژن پارس فیوژن
دستگاه الکتروفیوژن مدل۷۵۰
دستگاه الکتروفیوژن مدل۷۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *