دستگاه پارس فیوژن مدل PSN700ودستگاه پارس فیوژن مدل PSN750

تولید دستگاه های الکتروفیوژن با نام پارس فیوژن

دستگاه جوش پلی اتیلن الکتروفیوژن  نوعی دستگاه جوشکاری لوله است که الکترود حرارت را با سیم الکتریکی گرم می کند. انرژی گرما لوله پلاستیکی را ذوب می کند، سپس آن را خنک می کند ومفصل را ایجاد می کند این گونه دستگاه ها اغلب برای صنعت گاز رسانی قابل استفاده هستیند از این مدل دستگاه میتوان به دستگاه پارس فیوژن مدل PSN700و دستگاه پارس فیوژن مدلPSN750 اشاره کرد . در ادامه به معرفی کامل این دستگاه ها می پردازیم .

 

دستکاه الکتروفیوژن مدلPSN700

این دستگاه روش بسیار مناسبی برای جوش لوله های پلی اتیلن تا سایز ۲۰۰ میلیمتر هستیند که معمولا در پروژه های گازرسانی مورد استفاده قرار میگیرند

مشخصات فنی:

دارای وزن پایین ۸ کیلوگرمی

ولتاژ ورودی ۲۰۰-۲۲۰(ولت)

ولتاژخروجی۸v-48v

محدوده دما ۴۵+ الی ۱۰_(طبق استاندارد شرکت گاز ملی ایران)

 

 

 

دستگاه پارس فیوژن مدل PSN700
صندوق نگهردارنده دستگاه الکتروفیوژن

ابعاد جعبه دستگاه پارس فیوژن (۲۵*۴۵*۴۵)

ابعاد دستگاه پارس فیوژن(۲۰*۳۰*۳۵)

کابل ورودی ۱۰ متر وکابل خروحی ۴ متر ( طبق استاندارد شرکت گاز ملی ایران)

دارای کارت حافظه sd با قابلیت ذخیره اطلاعات روی کامپیوتر (p700)

دارای حافظه ی نامحدود (p700)

دارای منوی فارسی و انگلیسی (p500),(P700)

دارای قابلیت اعمال بارکد به روش دستی باوارد کردن اعداد زیر بارکد(p700)

توان ورودی ۳٫۵kw

فرکانس ورودی  hz 40-65

عملکرد دستگاه به روش سوییچینگ با راندمان بالای ۹۶درصد

مقاوم در برابر نوسانات برق

دستگاه پارس فیوژن مدلPSN700محافظ در برابر گرد و غباراست طبق استاندارد ip65

قلم بارکد خوان دستگاه پارس فیوژن مدل PSN700

دارای گارانتی بی قید و شرط و ده سال خدمات پس از فروش لازم به ذکر است دستگاه پارس فیوژن مدل PSN700 تمام استاندارد های شرکت گاز ملی ایران راپوشش میدهد ودارای تاییدیه از ازمایشگاه ری وهمچنین جز تولیدکنندگان داخلی در لیست خرید شرکت ملی گاز ایران به ثبت رسیده است.

دستگاه پارس فیوژن مدل PSN750

این دستگاه روش بسیار مناسبی برای جوش لوله های پلی اتیلن تا سایز ۴۰۰ میلیمتر هستیند که معمولا در پروژه های گازرسانی مورد استفاده قرار میگیرند همچنین دستگاه پارس فیوژن مدل PSN750 در مناطق شرجی و گرمسیر کارکرد مناسب تری نسبت به دستگاهPSN700دارد

 1. دارای وزن پایین ۸ کیلوگرمی

 2. بدنه الومینیومی

 3. ولتاژ ورودی ۲۰۰-۲۲۰(ولت)

 4. توان ورودی ۴٫۵(کیلو وات)

دستگاه الکتروفیوژن
فن خنک کننده دستگاه الکتروفیوژن پارس فیوژن مدلPSN750
 • دارای فن خنک کننده (مناسب برای استفاده در مناطق شرجی و گرمسیر)

 • محدوده دما ۴۵+ الی ۱۰_(طبق استاندارد شرکت گاز ملی ایران)

  ابعاد جعبه دستگاه پارس فیوژن (۲۵*۴۵*۴۵)

  ابعاد دستگاه پارس فیوژن(۲۰*۳۰*۳۵)

کابل ورودی ۱۰ متر وکابل خروحی ۴ متر ( طبق استاندارد شرکت گاز ملی ایران)

دارای کارت حافظه sd با قابلیت ذخیره اطلاعات روی کامپیوتر (p700)

دارای حافظه ی نامحدود (p700)

دارای منوی فارسی و انگلیسی (P700)

قابلیت نشان دادن تاریخ شمسی

 

کابل خروجی دستگاه پارس فیوژن مدل PSN700 و PSN750

دارای قابلیت اعمال بارکد به روش دستی باوارد کردن اعداد زیر بارکد(p700)

توان ورودی ۳٫۵kw

فرکانس ورودی  hz 40-65

عملکرد دستگاه به روش سوییچینگ با راندمان بالای ۹۶درصد

مقاوم در برابر نوسانات برق

دستگاه الکتروفیوژن محافظ در برابر گرد و غباراست .( طبق استاندارد ip65)

دارای گارانتی بی قید و شرط و ده سال خدمات پس از فروش

لازم به ذکر است دستگاه پارس فیوژن مدل PSN750تمام استاندارد های شرکت گاز ملی ایران راپوشش میدهد ودارای تاییدیه از ازمایشگاه ری وهمچنین جز تولیدکنندگان داخلی در لیست خرید شرکت ملی گاز ایران به ثبت رسیده است.

قیمت دستگاه پارس فیوژن مدل PSN700و قیمت دستگاه پارس فیوژن مدلPSN750چگونه خواهد بود ؟

گروه صنعتی پارس فیوژن همیشه در ضمینه های ابرسانی و گازرسانی خوش درخشیده   و به گونه ای قیمت محصولات خود را تایین خواهد کرد که بالا ترین کیفیت را در ارزان ترین حالت خود ارائه دهد از این رو قیمت دستگاه پارس فیوژن مدل PSN700و دستگاه پارس فیوژن مدل PSN750 به گونه ای ارائه شده که تمامی مشتریان گرامی با رضایت کامل  محصولات خود را خریداری فرمایند .

برای اگاهی از قیمت این مدل دستگاه ها بر روی لینک زیر کلیک کنید

  قیمت دستگاه پارس فیوژن مدل PSN700,قیمت دستگاه پارس فیوژن مدلPSN750

                            پل های ارتباطی

برای دریافت اطلاعات بیشتر از قیمت دستگاه الکتروفیوژن پارس فیوژن میتوانید از جدول انتهای همین برگه استفاده کنید یا با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

تلفن های تماس:

*۰۲۱-۳۶۴۲۷۲۴۲*

۰۲۱-۳۶۴۲۷۲۴۱

۰۲۱۳۶۴۲۷۲۴۳

همراه :

۰۹۱۲-۵۳۵۳۰۳۷

۰۹۱۲-۳۳۶۷۳۷۰

ذخیره‌سازی و نگهداری


اتصالات دستگاه الکتروفیوژن پارس فیوژن در یک پوشش پلاستیکی نگهدارنده بسته‌بندی می‌شوند و باید تا زمان استفاده بسته بندی شده باقی بمانند. این پوشش پلاستیکی را می‌توان در حین نصب برای جلوگیری از آلودگی مورد استفاده قرار داد. اتصالات باید در یک انبار نگهداری شوند که در آن دما نباید بیشتر از ۵۰ درجه سانتی‌گراد باشد. هیچ گاه اتصالات را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. اتصالات الکتروفیوژن ممکن است جهت محافظت در برابر تاثیرات نور فرابنفش حاوی یک افزودنی سیاه کربنی باشند، با این حال نگهداری نامناسب می‌تواند تاثیر منفی بر عملکرد اتصالات داشته باشد.

قبل از شروع فرایند نصب،‌ همیشه کنترل کنید که اتصال از لحاظ فیزیکی در حین نگهداری آسیب ندیده باشد. در صورت نیاز ارزیابی اتصالات با انجام تست تخریبی بر روی نمونه توصیه می‌شود، این کار امکان تعیین هر گونه تخریب سطحی را فراهم می‌کند.

روش نصب


 

چک لیست تجهیزات

استفاده از ابزار مناسب و اختصاصی برای موفقیت جوش الکتروفیوزن ضروری است. همیشه توصیه می‌شود که قبل از شروع جوشکاری کنترل کنید تمام تجهیزات مورد نیاز موجود هستند. مطمئن شوید که تمام تجهیزاتی که نیاز به کالیبراسیون دارند کالیبره شده باشند.

تجهیزات ممکن است بسته به محصول تحت جوش یا قطری که باید جوش داده شود تا حدودی متغیر باشند، اما باید شامل موارد زیر باشند:

آماده‌سازی لوله

 • وسایل اندازه‌گیری لوله (نوار، متر و غیره)

 • تجهیزات برش لوله

 • مداد یا خودکار برای علامت گذاری

 • ابزار خراش دادن

 • مواد تمیز کننده، مطمئن شوید که دستمال با الکل خیس شده باشد (خشک نباشد).

 • آچارهای مخصوص

 • ابزار نگهدارنده لوله

تجهیزات فیوژن

 • ژنراتور برق: ژنراتور باید برای کار مناسب باشد و بتواند برق مورد نیاز را تامین کند.

 • جعبه کنترل دستگاه الکتروفیوژن  پارس فیوژن با هادی‌های مناسب، بارکدخوان (نه روی جعبه‌های دستی) و توان خروجی کافی

سازگاری لوله


قطر خارجی لوله به طرف انتهای لوله را با استفاده از نوار Pi اندازه بگیرید. قطر خارجی لوله باید در محدوده تعریف شده در استانداردهای بین‌المللی مانند ISO 4437-2، AS/NZS 4130، EN1555-2 و EN 122201-2 باشد.

آماده‌سازی لوله


آماده‌سازی لوله اساس فرایند الکتروفیوژن است. صرفنظر از سازنده اتصال، در صورتی که آماده‌سازی بصورت مناسب طبق دستورالعمل سازنده انجام نشده باشد اتصالات از کارایی کامل برخوردار نخواهد بود.

آماده‌سازی لوله شامل چند قدم ساده و البته مهم است که در ادامه توضیح داده شده است:

برش لوله

انتهای لوله باید صاف و یکنواخت بریده شود. برش لوله بصورت صاف بسیار مهم است. عدم موفقیت در برش لوله بصورت صحیح ممکن است باعث شود که سیم حرارتی بدون پوشش باقی بماند. این امر می‌تواند منجر به ایجاد اتصال کوتاه، گرمایش بیش از حد، ذوب شدن کنترل نشده و حتی احتراق ناگهانی شود. هرگونه برجستگی یا ناهمواری در انتهای لوله را باید از بین ببرید.

ابزار مختلف برش لوله

 

 • کاتر چرخشی لوله (نوع S)

جوش لوله پلی اتیلن

علامت گذاری و خراش دادن

به منظور دستیابی به جوش مناسب، ابتدا سطح اکسید شده‌ی لوله باید جدا شود. ابزار لایه‌برداری مکانیکی قویاً ترجیح داده می‌شوند، زیرا موجب آماده‌سازی پیوسته‌ی سطح لوله می‌گردند. خراش دادن دستی به دلیل برداشتن نواری لایه بصورت ناپیوسته کمتر توصیه می‌شود و از طرفی فرایندی زمان‌بر و طاقت فرسا جهت آماده‌سازی کامل انتهای لوله بخصوص در لوله‌های با قطر بزرگ‌تر می‌باشد. انتهای بیرونی لوله را با دستمال‌های لوله تمیز کنید تا هرگونه کثیفی که می‌تواند به ابزار مورد استفاده آسیب بزند، ‌از بین برود.

گرد کردن مجدد لوله


اتصالات الکتروفیوزن به منظور کار بر روی لوله‌های گرد طراحی شده‌اند. لوله‌های پلی ‌اتیلن که از مواد انعطاف پذیر ساخته شده‌اند به دلایل مختلفی مستعد خارج شدن از حالت گرد هستند. این دلایل ممکن است شامل موارد زیر باشد:

سازنده

شرایط ساخت بر گردی لوله تاثیر خواهد گذاشت. سازنده‌ی لوله ملزم به کنترل این پارامتر است، اما باید توسط لوله‌ کش  در محل تایید شود.

پیچاندن لوله

لوله‌ی در هم پیچیده‌ای که برای مدت زمان طولانی در همان حالت بماند به دلیل نیروهای خمشی وارد بر آن حالت بیضی شکل پیدا می‌کند.

شرایط نگهداری

لوله‌ها اغلب در حین نگهداری روی هم انباشته می‌شوند. این کار باعث می‌شود که لوله‌های موجود در بخش پایینی به دلیل جرم موجود روی آنها از حالت گردی شکل خارج شوند.

زمان

لوله‌های پلی‌ اتیلن داری تنش‌های باقیمانده‌ای هستند که در حین فرایند ساخت در آنها ایجاد شده است. در طول این زمان این تنش‌ها تسکین پیدا می‌کنند و لوله‌ها ممکن است ابعاد اولیه‌ی خود را از دست بدهند.

لوله‌های نصب شده

لوله‌هایی که مدت زمانی را در زیر زمین سپری کرده‌اند ممکن است به دلیل بارهای زمین، حرکت زمین و فشار داخلی گردی خود را از دست بدهند. برای اینکه فرایند جوش الکتروفیوژن بطور مناسب کار کند، لوله باید تا حد ممکن گرد باشد. موفقیت فرایند الکتروفیوژن علاوه بر موارد دیگر بستگی به قابلیت اتصال برای بستن فاصله‌ی بین اتصالات و لوله و ساخت یک فشار بین سطحی یکنواخت برای ایجاد فیوژن دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *